Rozhovor - PuLo (10)

3. května 2016 v 18:37 |  Rozhovory
Ahoj všichni, dneska tu máme další, již desátý rozhovor. Jak už jste asi z názvu poznali, tentokrát jsem pro Vás vyzpovídala PuLa z blogu the-suite-life-cz. PuLo dříve psal o seriálu Sladký život na moři a potom svůj blog přeorientoval na seriál Violetta, díky němuž se mezi faboušky Violetty stal slavný. Tentokrát to bude netradičně 20 otázek. Prvních 10 otázek je stejných jako vždy a těch druhých 10 otázek je o jeho blogu a o něm. Tak doufám, že Vás rozhovor bude bavit a jdeme na to!


1) Kdy jsi začal s blogováním?
Je to už 4 a půl roku, blog jsem založil přesně 22. října 2011. Tehdy mi bylo 13 a s blogováním jsem neměl opravdu žádné zkušenosti. Byl to jenom takový spontánní nápad a tehdy by mi ani ve snu nenapadlo, že mi to vydrží doteď.

2) Co tě k blogování vedlo?
K blogování mě vedla vlastně jenom náhoda. Fanouškem Jetixu a pak Disney Channel jsem byl vždy, ale až když jsem na internetu náhodou narazil na poslední epizodu seriálu Sladký život na moři (u nás běžela teprve 1. série), jsem si ten seriál úplně zamiloval. Začal jsem se o něj víc zajímat, objevil jsem o něm blog, na který jsem začal denně chodit a tak nějak se i v mé hlavě zrodila myšlenka udělat si taky takový blog o Sladkém životě na moři. :)

3) Máš teď svůj první blog nebo jsi dřív ještě nějaký měl?
Ne, tenhle první pokus o blog mi vydržel opravdu až do dnešního dne, jak už jsem psal. Od té doby se samozřejmě změnila náplň, ale pořad jde o jeden a ten samý blog, který je můj první i poslední. :)

4) Co pro tebe znamenají tvé čtenářky a čtenáři?
Určitě hodně! Tak jako snad každý bloger, dělám to jenom pro ně, dělat to pro sebe by nemělo smysl. A zároveň jsem mezi čtenáři poznal i pár lidí, se kterými jsme teď v přátelském kontaktu.

5) GASTRO - Jaká je tvoje oblíbená kuchyně? Vaříš rád? Tvůj gastronomický zážitek, na který nemůžeš zapomenout? Tvoje tipy na restaurace?
Tak to je pro mě hodně těžká otázka. Jako student a kluk si sám nevařím, nemám na to čas ani schopnosti. A z jídel mám rád asi naši tradiční kuchyň, i když se musím přiznat, že jsem dost vybíravý a seznam věcí, která nemám moc rád je dlouhý. :D

6) STYLE - Co se ti vybaví pod pojem styl? Kde rád nakupuješ, obchody u nás, ve světě, online obchody? A jak by jsi popsal svůj styl?
Myslím, že styl je něco, co je u každého člověka osobitého a tak trochu ho to prezentuje. Pokud jde konkrétně o módu, nemohu říct, že bych se tomu nějak speciálně věnoval, jednoduše si kupuji věci, které se mi tak nějak na první pohled líbí. Obchod, kde si vždy nakoupím nejvíc je pro mě asi H&M, nevím proč, ale jinak je jich hodně. Občas i ty internetové.

7) TRAVEL - Jaký máš vztah k cestování? Máš oblíbené místo, město a nějakou vysněnou destinaci, Kam by si doporučil vycestovat?
Cestování mě strašně láká a je to vlastně celkově takový můj sen, jednou procestovat svět a vidět ta nekrásnější místa víc než jen z obrázků. Po střední chci určitě navštívit Španělsko, protože miluji tu zemi, tu kulturu a ten jazyk, který jsem se začal i učit. A mých doposud navštívených zemí není moc, v podstatě jenom naši sousedi a v rámci rodinných dovolených země u Jadranu :)

8) Jaký je tvůj životní sen? Co tě v životě nejvíce inspiruje?
Tak právě ta předešlá otázka se přesně trefila do mého snu - cestování. Jinak jsou to sny, které má asi hodně z nás, a to zdraví, štěstí, dostat se na vysokou, kterou chci a podobně. A co mě inspiruje? Tak to je dost těžká otázka, nad kterou dlouho uvažuji, ale nenašel jsem odpověď, takže asi nemám žádnou takovou konkrétní věc.

9) Co se ti vybaví pod mým oblíbeným mottem Y.O.L.O. - You live only once (Žiješ jen jednou)?
Myslím, že by se tím lidi občas měli řídit. Každý žije jenom jednou a navíc nikdo neví jak dlouho, proto by měl každý žít tak, aby toho nikdy nelitoval. J

10) Co by si vzkázal čtenářkám a čtenářům mého blogu?
Čtenářům tvého blogu, ale v podstatě všeobecně všem, bych rád vzkázal, aby byli vždy vděční za práci onoho blogera/blogerky, protože je za tím vždy hodně úsilí, a mě osobně vždy mrzí, když lidi v komentářích jenom uráží, kritizují, a to nejen blogera, ale dokonce jeden druhého. To šíří pouze negativní náladu a k ničemu to nevede. :)


11) Proč si začal psát blog o seriálu Violetta?
Tak tady zahrála velkou roli opět jenom shoda náhod. Sladký život, o kterém jsem na blogu psal dva roky, v Česku v prosinci 2013 skončil, a najednou nebylo psát o čem. Věděl jsem ale, že s blogem končit nechci. Právě v tom čase u nás začínala běžet Violetta, kterou jsem z počátku vůbec neměl v plánu sledovat. Z upoutávek mi to přišlo jako přihlouplá telenovela pro malé holky, ostatně, tak jak ji škatulkuje i většina lidí, když jsem ale náhodně shlédl pár epizod, zamiloval jsem si to. Opravdu mě to nečekaně hodně zaujalo, a tak mi napadlo začít psát na blogu právě o tomhle seriálu. Samozřejmě jsem se ptal na názor svých tehdejších návštěvníků, kteří si to samotní vyžádali! :)

12) Čím tě seriál zaujal?
Ani tak úplně nevím… hlavně příběhem, písničkami, ale jednoduše z něho šlo něco takové, co moc nedokážu popsat a pochopí to asi jenom opravdoví V-Loveři. Z počátku jsem Violettu sledoval jenom jako seriál, neznal jsem pořádně ani jména herců ani názvy písní, ale když jsem o ní začal blogovat, všechno se změnilo a Violetta se stala takovou mou "součástí."

13) Svůj blog píšeš anonymně, co tě k tomu vedlo?
Neřekl bych, že by mě něco vedlo k tomu psát anonymně, spíš mě nevedlo nic k tomu psát "neanonymně." :) Já bloguji o seriálu, nejprve to byl Sladký život, pak Violetta, a cílem mého blogu je přinášet lidem informace a tak nějak spojovat fanoušky. Nepíšu blog o sobě, takže nevidím důvod zveřejňovat své fotky, psát o svých zážitcích a podobně. Na to přeci slouží úplně jiné typy blogů. :)

14) Ví tvá rodina a tvý kamarádi o tom, že píšeš blog?
Od začátku to ví moje starší sestra, která mi mnohokrát taky pomůže a poradí, jinak jsem se o tom za ty 4 roky samozřejmě zmínil před hodně lidmi, ale že by se mnou někdo denně řešil můj blog, to ne.

15) Jak vznikla Tvá přezdívka PuLo?
Od zmiňované sestry.

16) Čteš blogy? Jaká témata blogů máš nejraději?
Když jsem ještě blogoval o The Suite Life, sledoval jsem desítky dalších blogů o tomhle seriálu, ty ale s koncem seriálu dřív nebo později všechny skončily a teď se musím přiznat, že nesleduji pravidelně žádné blogy. Nejde ani o to, že bych nechtěl, ale spíš na to nemám čas. Když se dostanu k počítači nebo netu, většinu času věnuji tomu svému.

17) Jak velkou máš denní návštěvnost blogu?
To záviselo vždy od toho, jestli se právě vysílala Violetta. Když běžely nové epizody a záhy jsem je dával na blog, návštěvnost za den se dokázala někdy vyšplhat i k neuvěřitelným 5 000 lidem. V období když seriál neběžel, nebo teď, když definitivně skončil, se návštěvnost pohybuje mezi 1 000-2 000 lidmi za den, což je ale i tak pro mě neskutečné číslo.

18) Jak moc se zvedla návštěvnost tvého blogu, když jsi začal psát o Violettě?
To se asi opravdu nedá ani srovnat. Dva a půl roku, když jsem blogoval o Sladkém životě můj blog nebyl nijak známý, návštěvnost byla pár desítek lidí za den, když jsem ale přišel s rozhodnutím začít psát o Violettě, to bylo v březnu 2014, vše se začalo ze dne na den měnit. Nejprve denní návštěvnost překročila stovku a do konce roku 2014 už se běžně dostávala nad 2 tisíce. Sám jsem to nedokázal pochopit, ale i tady je vidět jak velký hit se Violetta stala.

19) Jak moc tě ovlivnilo to, že máš známý blog?
Tak známým se stal v komunitě V-Loverů, ale určitě nemám pocit, že by byl známý nějak obecně. A jak mě to ovlivnilo… řekl bych, že to, že můj blog najednou začalo číst tolik lidí, mě přinutilo jenom k tomu, začít to brát víc vážně, víc profesionálně, za co jsem samozřejmě moc rád.

20) A docela častá otázka tvých čtenářů a čtenářek - Co bude s blogem dále, když skončila Violetta?

Prozatím s blogem určitě nekončím. Seriál jako takový sice skončil, ale novinek je pořád spousta, jelikož se právě do kin dostává nový film k Violettě a taky samotní herci/zpěváci ze seriálu se vydávají na sólové dráhy, vydávají alba a tak je pořád o čem psát. Do vzdálenější budoucnosti ale žádné plány nemám, i když se na podzim bude vysílat nový seriál od tvůrců Violetty s názvem Soy Luna a mnozí čtenáři by byli rádi, kdybych začal psát zase o tomhle seriálu, ale v tomhle mám jasno. Určitě už nechci začínat napotřetí. Jednak už nemám ani tolik času a ani nějakou chuť začínat zase nanovo. Všechno musí mít svůj konec, a já si myslím, že kdyby přišel konec mého blogu třeba po 5 letech, i tak je to úctyhodné. :)

Doufám, že se Vám rozhovor líbil a určitě navštivtě Pulův blog. Pokud nemáte rádi Violettu, tak se alespoň podívejte na kvalitní blogerskou práci, krásný články a krásný vzhled blogu. S PuLem jsem rozhovor dělala nejen proto, že má moc pěkný blog, ale také proto, že díky němu jsem blog začala psát a za to jsem mu moc vděčná. Do komentářů mi napište s kým byste chtěli rozhovor příště.

Blog: http://the-suite-life-cz.blog.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/pages/The-Suite-Life-Cz-Violetta/732293600139034
Ask: http://ask.fm/thesuitelifecz
Twitter: https://mobile.twitter.com/TslCZaVioletta

Mějte krásný den!

Y.O.L.O.
Kiss Vaše Káťa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tinistas Tinistas | 7. května 2016 v 14:36 | Reagovat

Super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama